X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

چگونگی آموزش صحیح ریاضی، نحوه مطالعه درست ریاضی

سه‌شنبه 7 شهریور 1396 ساعت 19:05

چگونگی آموزش صحیح ریاضی، نحوه مطالعه درست ریاضی، راهکارهای موفقیت در درس ریاضی و ... در این بخش توضیح داده شده است. برای مشاهده لیست اساتید تدریس خصوصی ریاضی، اساتید دانشگاه و مدرسینی که در مقطع دانشگاهی ریاضی را تدریس می کنند، مدرسان و معلمان و دبیران رسمی آموزش و پرورش، مدرسین ریاضی ابتدایی و .... بر روی لینک تدریس خصوصی ریاضی کلیک کنید.
قیمت کلاسهای خصوصی ریاضی به سابقه و مدرک تحصیلی مدرس، درسی که قرار است تدریس شود (مثلا قیمت تدریس ریاضی ششم مانند نرخ تدریس ریاضی مهندسی نخواهد بود)، تعداد جلسات تدریس، زمان تدریس و محل تدریس و .... بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت کلاسهای خصوصی ریاضی این مقاله و برای کسب اطلاع در زمینه قیمت تدریس خصوصی به صورت کلی این مقاله را بخوانید. قیمت کلاسهای خصوصی ریاضی می تواند از 10 هزار تومان به ازای یک جلسه (برای مدرسین تازه کار و معلمانی که به تازگی تدریس ریاضی را شروع کرده اند) تا 150 هزار تومان برای یک جلسه (برای اساتید دانشگاه و دبیران و معلمان رسمی با سابقه کاری خیلی بالا، مدرسین ریاضیات کنکور و ....) و حتی بیشتر متغیر باشد.
علاوه بر ارائه کاملترین لیست مدرسین خانم و آقا در زمینه تدریس ریاضی، در ایران مدرس نمونه سوالات امتحانی، تست های کنکور، خلاصه جزوات آموزشی، کتاب ریاضی و حل تمرینات متن کتاب درسی و .... ارائه شده است. برای دانلود رایگان مطالب آموزشی مرتبط با یادگیری ریاضی بر روی عبارت دانلود جزوه و سوال امتحانی ریاضی کلیک نمائید.
در بزرگترین سایت تدریس خصوصی ریاضی و سایر دروس در ایران (ایران مدرس) مقالات زیادی هم در زمینه موفقیت در درس ریاضی، نحوه مطالعه درس ریاضی، چگونگی کسب نمره بالا در درس ریاضی و موفق شدن در کنکور ریاضی و امتحان ریاضی و .... ارائه شده است. به عنوان مثال مقاله راه های یادگیری سریع ریاضی یا روش مطالعه ریاضی برای کنکور را مطالعه نمائید.
برای موفقیت در امتحان ریاضی چند جلسه کلاس خصوصی ریاضی لازم است؟ تعداد جلسات لازم کلاسهای خصوصی ریاضی به عوامل زیادی بستگی دارد. اگر اشکالاتی که دارید زیاد است و درس را خوب بلد نیستید ممکن است 10 تا 15 جلسه لازم باشد. اگر به صورت متوسط درس را بلد هستید 5 تا 10 جلسه و اگر فقط می خواهید رفع اشکال کنید 2 تا 5 جلسه کلاس خصوصی ریاضی لازم دارید.
آیا نتیجه گرفتن در امتحان و کنکور با شرکت در کلاسهای خصوصی ریاضی تضمینی است؟ هم در امتحان ریاضی و هم در کنکور ریاضی در نهایت نتیجه گرفتن شما و اینکه در امتحان چه نمره ای بگیرید و یا در کنکور چه درصدی بزنید به خود شما بستگی دارد. کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی را به عنوان یک امکان اضافه و یک فرصت خوب برای کسب موفقیت های بیشتر در نظر داشته باشید و از آن استفاده نمائید ولی در نهایت تلاش و کوشش خودتان حرف اول را می زند. باید خودتان درس بخوانید و با برنامه ریزی پیش بروید. خصوصا برای درس ریاضی حل تمرین و مسئله و تفکر خودتان روی مسائل و تمرینات بسیار مهم است. حتی اگر مدرس ریاضی به شما بگوید کلاسها تضمینی است، در نهایت روی درس خواندن خودتان بیشتر از هر عامل دیگری حساب کنید.
اگر می خواهید درس ریاضی را سریعتر و بهتر آموزش ببینید، در کلاسهای ریاضی و یا حین مطالعه ریاضی تمرکز داشته باشید. حواس پرتی وقت شما را تلف می کند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که یک ساعت در حال مطالعه ریاضی بوده باشید و کلا یک صفحه بیشتر نخوانده باشید. چون احتمالا در بازه زمانی مزبور حواستان کلا جای دیگری بوده است.
در حقیقت درس ریاضی به زمان مناسبی برای یادگیری نیاز دارد. معمولا وقتی می خواهید ریاضی را سریع یاد بگیرید که ایام امتحانات فرا رسیده است و زمان کمی برای یادگیری دارید. اگر در طول ترم درس بخوانید در زمان مناسب و بدون عجله می توانید درس ریاضی را به صورت مفهومی و عمقی یاد بگیرید و در امتحان هم با نمره خوبی قبول شوید.
با توجه به مطالب ارائه شده برای یادگیری و آموزش سریع تر ریاضی در زمان کمتر و خواندن بهتر درس ریاضی بهتر است در طول ترم درس بخوانید، در کلاسها شرکت کنید، جزوه بنویسید و در طول ترم درس را مرور کنید. درس را با تمرکز بخوانید و کتاب درسی را در اولویت قرار دهید. شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی هم برای آموزش سریعتر ریاضی می تواند مفید باشد.  درس ریاضی یکی از دروس مهم و پایه ای در مقطع ابتدایی، دبیرستان و دانشگاه است. علاوه بر آن درس ریاضی در کسب رتبه خوب کنکور برای بسیاری از رشته ها مهم و موثر است. بنابراین یادگیری بهتر آن به موفقیت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان کمک زیادی خواهد کرد. برای موفقیت در اموزش و یادگیری ریاضی در مرحله اول باید به صورت کامل در کلاسهای مدرسه و دانشگاه حاضر شد. در ادامه با یک برنامه ریزی درست باید درس و کتاب درسی را مطالعه نمود و در طوب ترم ریاضی را خواند. در کنار موارد ذکر شده، در صورتیکه دانشجو و دانش آموز در درس ریاضی ضعف داشته باشد و یا به هر دلیل در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه یا دانشگاه غایب بوده باشد، استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی برای یادگیری بهتر، رفع اشکال، حل تمرین و مسئله بیشتر، کسب درصد بالای ریاضی در کنکور، موفقیت در امتحان ریاضی و ... می تواند مفید و موثر باشد. در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی یادگیری به بهترین شکل می تواند اتفاق بیافتد و فرصت کافی برای حل تمرین و مسئله و رفع اشکال وجود دارد.iranmodares
چگونه برای کنکور ریاضی بخوانیم؟ اگر می خواهید ریاضی را برای کنکور بخوانید در مرحله اول کتاب درسی ریاضی را باید خوب مطالعه نمائید. تمرینات و مثالهای ارائه شده در کتاب درسی را خوب بررسی کنید و برای خودتان تشریح نمائید. مرور را در برنامه درسی خودتان داشته باشید. در ادامه تست های کنکور استاندارد برای درس ریاضی کار کنید. تست های سخت و نکته دار را علامت بزنید تا بعدا مرور کنید. مطالعه مقاله چگونه برای کنکور ریاضی بخوانیم هم در این زمینه مفید است.
چگونه ریاضی کنکور را 100 بزنیم؟ اگر می خواهید در ریاضی کنکور 100 درصد بزنید، باید نظم بسیار خوب به خودتان بدهید. در ایام کنکور با برنامه ریزی پیش بروید. برای 100 درصد زدن ریاضی در کنکور نباید هیچ اشکالی داشته باشید. فرمولها و روابط را خوب فهمیده باشید و تست های زیادی کار کرده باشید. افرادی که برای درس ریاضی درصدهای بالایی می زنند ممکن است هزاران تست ریاضی کار کرده باشند. البته باید تست زنی صحیح را هم بلد باشید و مطالب را به صورت عمقی بفهمید (مطالعه کنید: چگونه ریاضی کنکور را 100 بزنیم).
با توجه به مطالب ارائه شده برای موفقیت در کنکور ریاضی و امتحان ریاضی، برای قی شدن و نابغه شدن در درس ریاضی و 20 گرفتن در این درس مهم، برای 100 زدن ریاضی در کنکور و ... راه حل تقریبا مشابهی وجود دارد و این آن است که برای یادگیری ریاضی وقت بذارید و کتاب درسی را به صورت مفهومی آموزش ببینید. در کلاسهای ریاضی مرتب شرکت کنید و حضور فعال داشته باشید. تا جایی که وقت به شما اجازه می دهد تمرین و مسئله حل کنید و روی حل تمرینات و مسائل ریاضی فکر کنید. ریاضی را در طول زمان و در طول ترم بخوانید و یاد بگیرید و آنرا به ایام امتحانات موکول نکنید. افرادی که ریاضی را خوب بلد هستند فقط بیشتر از شما وقت گذاشته اند و تمرین و مسئله حل نموده اند. در حالت کلی، بلافاصله پس از تمام شدن کلاس درس ریاضی روند فراموش شدن مطالب ارائه شده در کلاس توسط دبیر ریاضی آغاز می شود. اگر می خواهید مطالب ارائه شده را فراموش نکنید همان روز پس از کلاس ها و بعد از استراحت، درس های ارائه شده را مرور کنید. 
استفاده از کتابهای کمک آموزشی ریاضی: کتابهای کمک آموزشی ریاضی نیز در صورتیکه استفاده درستی از آنها بشود می تواند به پیشرفت شما در درس ریاضی کمک کند. استفاده درست به این معنی که اول سعی کنید مسائل را خودتان حل کنید و حل خودتان را بنویسید. اگر نشد بعد به راه حل ارائه شده در این کتابها مراجعه نمائید.
آهسته و پیوسته خواندن درس ریاضی: ریاضی درس شب امتحانی نیست. به هیچ عنوان خواندن آن را به شب امتحان موکول نکنید. در طول ترم درس را مطالعه کنید و تمرین حل کنید. خیلی ها به امید کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی آن را تا نزدیکی های امتحان کنار می گذارند. خیلی وقتها اگر اوضاع خیلی بحرانی باشد از دست مدرس خصوصی ریاضی هم کاری ساخته نیست. پس درس را در طول ترم بخوانید.
ریاضی را عمقی و مفهومی بخوانید: برای موفقیت در کنکور ریاضی باید ریاضی را عمقی بخوانید. به این معنی که فقط فرمول حفظ نکنید و به صورت سطحی درس نخوانید. هر سوال و مسئله ای را که حل کردید دلیل آن را بدانید و برای خودتان تشریح کنید. روی حل مسائل مختلف فکر کنید و نتایج بدست امده را تحلیل نمائید. به این ترتیب هر سوال و تست جدیدی که به شما داده شود می توانید برای آن راه حل مناسبی ارائه دهید.
تکنیکهای تست زنی ریاضی را آموزش ببینید: برای موفقیت در ریاضی کنکور در دو زمینه باید خوب عمل کنید. در مرحله اول باید پایه ریاضی خودتان را با خواندن کتاب درسی، شرکت در کلاسهای ریاضی، حل تمرین و مسئله و ... قوی کنید. در مرحله بعد باید تلاش کنید خوب تست بزنید. بسیاری از دانش اموزان که در کلاس ریاضی و امتحان ریاضی نمره های خوبی می گیرند در کنکور موفق عمل نمی کنند چون با تکنیکهای تست زنی و عملکرد صحیح در جلسه کنکور آشنا نیستند. حین تست زنی در ابتدا تست هایی که بلد هستید را بزنید و در دور دوم سراغ تست های وقت گیر بروید.
با توجه به مطالب ارائه شده، برای موفقیت در ریاضی کنکور باید روش صحیح مطالعه ریاضی را بدانید. ریاضی را مفهومی بخوانید و مسائل و تمرینات را برای خودتان تشریح نمائید. در کلاسهای ریاضی حاضر باشید و جزوه بنویسید. بعد از کلاسها درس را مرور نمائید و تمرین و مسئله حل کنید. بهترین منبع برای مطالعه ریاضی کنکور کتاب درسی است. قبل از مطالعه هر کتاب دیگری بر کتاب درسی مسلط شوید. تکنیکهای تست زنی صحیح را یاد بگیرید و تست های استاندارد کار کنید. در نهایت برای رفع اشکال، جمع بندی درس، آشنایی با نحوه تست زنی صحیح و .... می توانید از کلاسهای خصوصی ریاضی استفاده نمائید.

حل مثال، مسئله و تمرینهای اضافی: همانطور که در مطالب قبلی در ارتباط با آموزش ریاضی گفته شد، حل مثال و تمرین برای یادگیری درس ریاضی از موارد مهم و ضروری است. اگر خودتان مسئله حل نکنید، شرکت در 1000 جلسه کلاسهای مدرسه و یا داشتن چندین مدرس خصوصی ریاضی هم به شما کمکی نمی کند. مشابه تمامی دروس دیگر، آموزش ریاضی نیز با یک برنامه ریزی صحیح خیلی بهتر و عمیقتر اتفاق می افتد.
در برنامه ریزی ای که برای یادگیری درس ریاضی خواهید داشت، ترکیبی از شرکت در کلاسهای مدرسه (و اگر لازم شد جلسات تدریس خصوصی ریاضی)، مرور و حل مسئله باید وجود داشته باشد. شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی و مرور مهم است ولی همانطور که در بحثهای قبلی گفته شد، حل سوال و مسئله برای یادگیری ریاضی اهمیت ویژه ای دارد. برای یادگیری ریاضی باید روی سوالات فکر کرد و انرژی گذاشت. بدون زحمت کشیدن و فکر کردن نمی توانید مسئله حل کنید. هر وقت مسئله یا تمرین سختی دیدید از آن به عنوان یک عاملی که ذهن شما را یک مرتبه ارتقا می دهد استقبال کنید.

- برای آموزش ریاضی در زمان کمتر مرور را فراموش نکنید. در بسیاری از مواقع شما درسی را در اوایل یا اواسط ترم مطالعه می کنید و در اواخر ترم وقتی سراغ آن می روید می بینید که اصلا چیزی بلد نیستید. یعنی دوباره باید از اول آن مبحث را بخوانید و وقت زیادی از شما می گیرد. با مرورهای منظم می توانید درسها را همیشه در ذهن خودتان نگه دارید.
با توجه به مطالب ارائه شده برای یادگیری و آموزش سریع تر ریاضی در زمان کمتر و خواندن بهتر درس ریاضی بهتر است در طول ترم درس بخوانید، در کلاسها شرکت کنید، جزوه بنویسید و در طول ترم درس را مرور کنید. درس را با تمرکز بخوانید و کتاب درسی را در اولویت قرار دهید. شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی هم برای آموزش سریعتر ریاضی می تواند مفید باشد.
منبع: ایران مدرس

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.