عوامل موثر بر قیمت کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی در تهران و کرج و کل ایران

شنبه 27 آبان 1396 ساعت 19:56

در این بخش در رابطه با عوامل موثر بر قیمت کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی در تهران و کرج و کل ایران مطالبی ارائه می گردد. قیمت کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی در شهرهای بزرگتر معمولا بیشتر است. در شهرهای بزرگتر مدرسین زمان بیشتری را در مسیر رسیدن به کلاس از دست می دهند و در ضمن در این شهرها هزینه های زندگی به صورت کلی بالاتر هم می باشد. در نتیجه منطقی است که هزینه و نرخ کلاسهای تدریس خصوصی هم بالاتر باشد. حتی در یک شهر مشخص قیمت کلاسهای خصوصی ریاضی در بالا و پایین شهر با هم متفاوت است. یکی از عوامل موثر دیگر بر نرخ کلاسهای خصوصی ریاضی زمان برگزاری کلاسها است. اوایل ترم که تقاضا برای تدریس ریاضی کمتر است، مدرسین هم کلاسهای خصوصی را با هزینه پایین تری برگزار می کنند. بنابریان بهتر است کلاسهای ریاضی را از همان اوایل ترم هماهنگ کنید. نکته دیگر اینکه همان اوایل ترم مدرسین وقتشان آزاد است و مدرسین با سابقه به نسبت عادی خودشان هم قیمت کمتری درخواست می کنند در حال که در ایام امتحانات این مدرسین وقتشان پر است و نمی توانید مدرس خوب و با سابقه هماهنگ کنید. در ضمن، وقتی کلاسهای ریاضی را از اول ترم هماهنگ می کنید، علاوه بر هزینه کمتر، وقت بیشتری برای درس خواندن و حل تمرین و مسئله خواهید داشت و در نتیجه احتمال نتیجه گرفتن شما بیشتر و بیشتر خواهد شد. قیمت تدریس ریاضی

از عوامل موثر دیگر بر قیمت کلاسهای تدریس خصوصی تعداد جلساتی است که لازم دارید. با افزایش تعداد جلسات تدریس خصوصی ریاضی قیمت کلاسها هم کاهش می یابد. وقتی شما تعداد جلسات بالایی لازم دارید مدرسین هم معولا تخفیف می دهند. اگر خودتان تعداد جلسات بالایی لازم ندارید می توانید از دوستان و همکلاسی هایتان را معرفی کنید و در عوض از مدرس خودتان تخفیف بگیرید. برای برگزاری کلاسهای خصوصی با قیمت کمتر می توانید از جلسات نیمه خصوصی ریاضی استفاده کنید و هزینه کلاس را با دوست یا همکلاسی خودتان تقسیم کنید. - مطالعه کنید: قیمت تدریس خصوصی ریاضی (ابتدایی، متوسطه، دانشگاه و کنکور)

خواهید دید که قیمتهایی که مدرسین برای کلاسهای تدریس ریاضی در جزئیات آگهی تدریس خودشان ثبت نموده اند کاملا با هم متفاوت است. دلیل آن هم این است که، همانطور که گفته شد، عوامل مختلفی بر قیمت کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی موثر است و هر کدام از مدرسین ریاضی با توجه به مدرک تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل خودش، سابقه تدریس در آموزشگاهها، مدارس و دانشگاهها، دروس تدریسی و .... قیمت مختص به خودش را ثبت نموده است. شما باید لیست مدرسین را مشاهده نمائید و با مشاهده سوابق تدریس و ویژگیها و رزومه مدرسین و مقایسه آن با قیمتهای ذکر شده در نهایت مدرس مورد نظر خودتان را انتخاب نمائید. قمیت کلاسهای خصوصی ریاضی از 10 هزار تومان تا 100 هزار تومان و حتی بیشتر برای هر جلسه می تواند متفاوت باشد. راهکار خوب برای کسب اطلاع از قیمت کلاسهای خصوصی ریاضی این است که لیست مدرسین ریاضی ثبت نامی در سایت (ایران مدرس) را مشاهده کنید (بر روی عبارت لیست مدرسین ریاضی کلیک کنید) و ببینید که هر مدرس برای کلاسهای خصوصی خودش چه هزینه ای را ثبت نموده است.
در ایام امتحانات هم ریسک نتیجه نگرفتن زیاد می شود و هم قیمت کلاسهای خصوصی بیشتر می شود و هم هماهنگ کردن مدرس خوب سخت می شود. چون در ایام امتحانات مدرسین خوب ریاضی وقتشان پر می شود. به مدرس ریاضی خودتان شاگردهای دیگری معرفی کنید و برای کلاسهای خودتان از ایشان تخفیف بگیرید. خودتان در کنار کلاسهای خصوصی ریاضی خوب درس بخوانید تا تعداد جلسات کمتری لازم باشد و در نهایت هزینه کلاسها پایینتر بیاید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه هماهنگ کردن کلاسهای خصوصی ارزان این مقاله را بخوانید.
همانطور که در بخشهای دیگر همین وب سایت گفته شده است، قیمت تدریس خصوصی ریاضی و سایر دروس به عوامل مختلفی بستگی دارد. مثلا در شهرهای بزرگ قیمت تدریس خصوصی ریاضی بالاتر است. شاید به صورت کلی بتوان گفت که هزینه تدریس خصوصی ریاضی در تهران به نسبت اصفهان بیشتر است. ولی به هر حال عوامل دیگری همچون تجربه و سابقه مدرس، مدرک تحصیل و محل تحصیل مدرس و ... نیز در تعیین قیمت تدریس خصوصی ریاضی موثر است.  - مطالعه کنید:قیمت‌های نجومی معلمان خصوصی

قیمت تدریس خصوصی ریاضی و شرایط و زمان تدریس: در ایام امتحانات قیمت تدریس خصوصی ریاضی و کلاسهای خصوصی سایر دروس بالاتر است. در ایام امتحانات مدرسین سرشان شلوق تر بوده و هماهنگ کردن با آنها برای کلاسهای خصوصی سخت تر هم می باشد. پس اگر می خواهید از نتیجه گرفتن خودتان مطمئن تر باشید و در ضمن کلاسهای خصوصی ریاضی را با قیمت مناسبتری هم هماهنگ نمائید، جلسات تدریس خصوصی ریاضی را در طول ترم برگزار کنید.
قیمت تدریس خصوصی ریاضی و تعداد جلسات تدریس ریاضی: قیمت تدریس خصوصی ریاضی به تعداد جلسات تدریس خصوصی ریاضی هم بستگی دارد. هر چه تعداد جلسات کلاسهای خصوصی بیشتر باشد، هزینه و قیمت کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی پایینتر خواهد بود. جلسات خصوصی ریاضی که به صورت رفع اشکالی و در ایام امتحانات برگزار می شود معمولا قیمت بالاتری هم دارد.

قیمت تدریس خصوصی ریاضی
قیمت تدریس خصوصی ریاضی، هزینه کلاسهای خصوصی ریاضی، نرخ جلسات آموزش خصوصی ریاضی در منزل و ... برای بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان به عنوان یک سوال مطرح است. در سایت (ایران مدرس) مطالب زیادی در زمینه قیمت تدریس خصوصی ریاضی و هزینه کلاسهای خصوصی ریاضی و اینکه چه عواملی بر قیمت تدریس ریاضی موثر است، ارائه شده است. به عنوان مثال مقاله قیمت تدریس خصوصی ریاضی (ابتدایی، متوسطه، دانشگاه و کنکور) یا هزینه جلسات تدریس خصوصی ریاضی را در این زمینه مطالعه نمائید. البته اگر بر روی عبارت تدریس خصوصی ریاضی کلیک نمائید، لیست مدرسین ریاضی و قیمتهایی که برای کلاسهای خصوصی خودشان در نظر گرفته اند را می توانید مشاهده کنید. با مشاهده آگهی تدریس ریاضی چند مدرس می توانید به صورت سرانگشتی تخمینی از قیمت کلاسهای خصوصی ریاضی داشته باشید. خبر خوب اینکه، خیلی از مدرسین در آگهی تدریس خودشان و در بخش هزینه تدریس عبارت توافقی را ذکر کرده اند. به این معنی که می توانید با آنها تماس بگیرید و سر قیمت کلاسهای خصوصی ریاضی به توافق برسید. قیمت کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در همین سایت و در مقالاتی که ذکر شد، به صورت مفصل مورد بررسی قرار گرفته است. مثلا با نزدیک شدن به ایام امتحانات قیمت تدریس خصوصی ریاضی هم افزایش پیدا می کند. چون مدرسین کلاسهای زیادی خواهند داشت و هماهنگ کردن با آنها سخت تر هم خواهد شد. برای کسب اطلاعات در مورد چگونگی هماهنگ کردن کلاسهای تدریس خصوصی ارزان و قیمت مناسب مقاله تدریس خصوصی ارزان، کلاس خصوصی با قیمت پایین را مطالعه نمائید.

هر میزان که قصد دارید برای کلاسهای خصوصی هزینه کنید و هر قیمتی که از تظر شما مناسب است، در کنار آن باید نکته مهم دیگری را در نظر داشته باشید. کلاسهای خصوصی ریاضی وقتی موثر است که در کنار آن خودتان هم درس بخوانید و تمرین و مسئله حل کنید. برگزاری کلاسهای خصوصی ریاضی با مدرسین با تجربه و موفق احتمال موفقیت شما در امتحان ریاضی را افزایش می دهد به شرطی که خودتان هم همکاری کنید و درس بخوانید.
با توجه به مطالب ارائه شده و به عنوان جمع بندی می توان گفت به جای آنکه در جستجوی بهترین قیمت کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی باشید، بهتر است در جستجوی بهترین مدرس خصوصی ریاضی باشید که احتمال نتیجه گرفتن شما در امتحان را افزایش داده و پول و زمان شما هدر نرود.

قیمت تدریس خصوصی ریاضی مقدار ثابتی ندارد و به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. قیمت تدریس خصوصی ریاضی به پارامترهای زیر بستگی دارد:
- سابقه مدرس تدریس ریاضی: مدرسینی که سابقه بالاتری دارند قیمت بالاتری را برای کلاسهای خصوصی در نظر می گیرند.
- شهر محل تدریس: قیمت کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی در شهرهای بزرگتر معمولا بیشتر است. در شهرهای بزرگتر هزینه ها بالاتر است و عواملی مانند ترافیک و مسافت طولانی باعث می شود مدرس ریاضی زمان بیشتری را برای رسیدن به کلاس از دست بدهد.
- محله تدریس: در شهرهای بزرگ حتی قیمت کلاسهای خصوصی ریاضی در بالای شهر و پایین شهر یکسان نیست.
اگر باز هم می خواهید قیمت کلاسها مناسبتر و ارزان تر باشد، با یک دو نفر از دوستانتان که سطح تحصیلی انها تقریبا مشابه خودتان است هماهنگ کنید و کلاسها را به صورت نیمه خصوصی برگزار نمائید. اگر برای یک جلسه کلاس نیمه خصوصی 100 هزار تومان هم پرداخت کنید و 2 نفر در کلاس حاضر باشید هر نفر 50 هزار تومان پرداخت خواهید کرد. همان مدرس برای کلاس خصوصی ممکن است 80 هزار تومان از شما بگیرد. پس کلاس نیمه خصوصی ریاضی و فیزیک به لحاظ هزینه هم به نفع شما است و به لحاظ درآمدی هم به نفع مدرس می باشد. اگر همزمان با شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی خودتان هم درس بخوانید در نهایت هم با ضریب اطمینان بالاتری در امتحان یا کنکور قبول خواهید شد و هم تعداد جلسات تدریس خصوصی کمتری لازم خواهید داشت و هزینه کلاسها برای شما پایینتر خواهد بود. مطالعه کنید: بهترین قیمت کلاس تدریس خصوصی ریاضی چقدر است؟
با توجه به مطالب ارائه شده، به عنوان جمع بندی می توان گفت قیمت کلاسهای تدریس خصوصی فیزیک و ریاضی به عوامل مختلفی بستگی دارد و با مشاهده لیست مدرسین ثبت نامی در سایت (ایران مدرس) و با در نظر گرفتن نکاتی که ارائه شد، می توانید کلاسهای خصوصی را با قیمت ارزان و مناسب هماهنگ کنید و در کنار ان در امتحان و یا کنکور هم نتیجه خوب و مناسبی بگیرید.

کلاسهای خصوصی ریاضی با قیمت های متفاوتی می تواند برگزار گردد. در کل موارد زیر در تعیین هزینه جلسات تدریس ریاضیات نقش دارد:
1- با افزایش تعداد جلسات، هزینه تدریس ریاضی کاهش می یابد (به زبان ریاضی: هزینه جلسات تدریس نسبت عکس با تعداد جلسات آن دارد).
2- هر چه مدرک تحصیلی، فن بیان و سابقه مدرس بالاتر باشد هزینه ای که مدرس خصوصی ریاضی مطالبه می کند بیشتر است.
3- هزینه تدریس ریاضیات و سایر دروس در شهرهای بزرگتر بالاتر است.
هزینه تدریس ریاضی دبیرستان هم مانند سایر دروس به مدرک و سابقه کار مدرس، شهر محل سکونت مدرس و دانشجو، تعداد جلسات تدریس و ... بستگی دارد. به عنوان یک معیار کلی می توان گفت که هزینه هر جلسه تدریس ریاضی دبیرستان از جلسه ای 10 هزار تومان (برای افراد تازه کار) تا 50 و 60 هزار تومان متغییر است. البته ممکن است بعضی از مدرسان مبلغ بیشتری را هم مطالبه کنند.
منبع: ایران مدرس

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.