چگونه ریاضی را تمرین کنیم - نحوه حل تمرینات ریاضی

جمعه 22 دی 1396 ساعت 23:51

در این بخش در رابطه با نحوه حل تمرینات ریاضی، چگونگی تمرین کردن ریاضی برای یادگیری بهتر ان و .... توضیحاتی ارائه شده است.

برای درس ریاضی تمرین حل کردن نقش بسیار حیاتی ای دارد. در اصل درس ریاضی را بدون تمرین حل کردن نمی توان یاد گرفت. البته خیلی سریع سراغ حل تمرین و مسئله نروید. در ابتدای کار باید در کلاسها شرکت کنید و متن درس را خوب آموزش ببینید. در ادامه متن کتاب درسی را هم خوب بخوانید و متوجه شوید. البته در کلاس ریاضی تمرینات و مثالهایی حل می شود و در متن کتاب درسی هم تمرینات حل شده اید وجود دارد که می تواند به شما ایده بدهد که چگونه سایر تمرینات را حل کنید. ولی به هر حال قبل از حل تمرین شرکت در کلاس، مرور درس و خواندن کتاب درسی لازم است. بعد از انجام این مراحل نوبت به حل تمرین و مسئله می رسد. راههای یادگیری درس ریاضی

اگر می خواهید ریاضی را درست و صحیح تمرین کنید در مرحله اول مثالهای حل شده داخل کتاب ریاضی و یا مثالها و تمریناتی که مدرس شما حل کرده است را خوب بررسی کنید. روی راه حلها و روابط و فرمولهای استفاده شده تفکر و تمرکز کنید. چرا مثلا مدرس شما فلا فرمول را استفاده کرد و چگونه به نظرش رسید این کار را انجام دهد؟ آیا این سوال راه حل دیگری هم دارد؟ و .... . بعد از این مرحله سعی کنید همان سوالها را بدون نگاه کردن به راه حل آن خودتان دوباره حل کنید. در نهایت سراغ تمریناتی از درس ریاضی بروید که حل آنها را ندارید. برگه ای کاغذ جلو دست خودتان بذارید و سعی کنید برای هر سوال جوابی بنویسید. انتظار نداشته باشید حتما جواب درست را بنویسید. ایرادی ندارد که جواب شما درست هم نباشد. بعدا آن را اصلاح می کنید. مهمتر این است که روی سوال فکر کنید و ذهن خودتان را به کار بیندازید. اینکه تلاش کنید راه حل را پیدا کنید خیلی مهم است. ذهن خودتان را به فکر کردن و پیدا کردن راه حل عادت دهید. به تدریج سرعت حل تمرینات شما بیشتر هم خواهد شد و قوی و قوی تر خواهید شد.
نمره 20 ریاضی - حل تمرین و مسئله

روند ذکر شده به زمان نیاز دارد پس باید ریاضی را در طول ترم تمرین کنید و به ایام امتحانات موکول ننمائید. در طول ترم با آسودگی خاطر و بدون استرس تمرین حل کنید و ریاضی را خوب یاد بگیرید. مطالعه مقاله میزان تاثیر حل تمرین و مسئله در یادگیری بهتر ریاضی هم در این زمینه می تواند کاملا مفید باشد. اگر برای یادگیری بهتر درس ریاضی و تسلط بر تمرینات و ... به یک مدرس خصوصی ریاضی خوب نیاز دارید، برای مشاهده لیست کامل مدرسین ریاضی اینجا کلیک نمائید. تا جایی که وقت دارید تمرینات بیشتری برای درس ریاضی حل کنید تا تسلط شما بیشتر و بیشتر شود.
iranmodares


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.