چگونه ریاضی را بهتر یاد بگیریم و ریاضیدان شویم

چهارشنبه 18 بهمن 1396 ساعت 12:33

برای یادگیری بهتر درس ریاضی، ریاضیدان شدن، موفقیت در امتحان ریاضی و کنکور ریاضی، کسب نمره خوب و عالی و ... موارد زیر را مد نظر داشته باشید.

1-      در کلاسهای تدریس ریاضی مرتب شرکت کنید و غیبت نکنید. حضور در کلاس برای یادگیری بهتر ریاضی کاملا موثر است.

2-      سر وقت در کلاسهای ریاضی حاضر باشید. وقتی دیر به کلاس می رسید هم ردیفهای جلوی کلاس که برای فهم بهتر ریاضی مفید هستند را از دست می دهید و هم بخشی از درس را.

3-      در کلاس ریاضی با تمرکز بالا گوش دهید. شب زود بخوابید تا سر کلاس ریاضی چرت نزنید. هر بار که حواس شما پرت شد روی برگه ای خطی بکشید و سعی کنید این موارد به مرور کمتر شود. - مطالعه کنید: چگونه درس ریاضی را خوب، پایه ای و مفهومی آموزش ببینیم؟

4-      با افرادی در کلاس نشست و برخاست داشته باشید که در درس و تحصیل زرنگ هستند. به این ترتیب شما هم پیشرفت خواهید کرد.

5-      سعی کنید سوالات ریاضی را بفهمید. فقط فرمول حفظ نکنید. متوجه باشید چرا در هر سوال از کدام فرمول استفاده می شود. در کلاس ریاضی اگر متوجه نشدید سوال بپرسید.iranmodares


چگونه ریاضی را بهتر یاد بگیریم

6-      در ردیف جلوی کلاس بنشیند. هم درس را بهتر متوجه می شوید و هم راحت تر می توانید سوال بپرسید. معمولا در ردیف های جلوی کلاس افراد زرنگ می نشینند و شما هم با دوستی و همنشینی با آنها پیشرفت خواهید کرد. چگونه ریاضی را یاد بگیریم

7-      از همان اول ترم تکلیف خودتان را روشن کنید. چه نمره ای می خواهید بگیرید؟ روی برگه کاغذی بنویسید و به دیوار اتاق خودتان بزنید. هدف سوخت کوره موفقیت است.

8-      بعد از کلاسهای ریاضی حتما درس را مرور کنید. خواندن ریاضی در طول ترم بسیار مهم است. اگر سر رشته درس از دستتان در برود بعدا جبران آن برای شما سخت خواهد شد. و جلسات بعدی هم درس را نمی فهمید. باید به صورت پیوسته و در طول ترم درس بخوانید.

9-      در صورت لزوم از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی استفاده کنید. برای موفقیت در یادگیری ریاضی و تبدیل شدن به یک ریاضی دان تمام عیار در کنار داشتن یکی مدرس ریاضی خوب کاملا مفید است. برای مشاهده لیست مدرسین ریاضی بر روی عبارت معلم خصوصی تدریس ریاضی کلیک کنید.

10-   برای یادگیری بهتر درس ریاضی سعی کنید حتما در طول ترم تمرین و مسئله حل کنید. ریاضی درسی است که بدون تمرین و مسئله قابل یادگیری نیست. در ایام امتحانات و حتی در طول ترم نمونه سوال امتحانی هم حل کنید. با حل تمرین مطالب بهتر برای شما جا خواهد افتاد.

11-  کتاب درسی را شخم بزنید. هر چه بهتر ریاضی را بخوانید و کتاب درسی را زیر و رو کنید در ایام امتحانات کار شما راحت تر خواهد بود. مثالهای متن کتاب درسی را خوب بررسی کنید و اگر اشکالی داشتید از مدرس ریاضی و یا معلم خصوصی خودتان بپرسید. این مقاله عالی را از دست ندهید: چگونه ریاضی بخوانیم؟

12-   برای موفقیت در درس ریاضی، یادگیری بهتر آن و ریاضیدان شدن مداومت مهمترین ویژگی ای است که باید داشته باشید و در خودتان ایجاد کنید. هر چه در طول ترم بیشتر درس بخوانید و به مرور برای یادگیری ریاضی تمرین و مسئله حل کنید و در ضمن روی سوالات تمرکز و تامل کنید بهتر درس را یاد خواهید گرفت.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.