X
تبلیغات
زولا

چگونه در زمینه تدریس ریاضی موفق باشیم؟

یکشنبه 6 اسفند 1396 ساعت 21:40

اگر می خواهید در زمینه تدریس ریاضی موفق باشید باید مجموعه ای از شرایط را داشته باشید و کارهایی را انجام دهید که شما را به سمت موفقیت سوق دهد. به عنوان مثال تنها با خوب تدریس کردن و ارائه تدریس عالی در کلاسهای ریاضی نمی توانید موفق شوید و درامد خوبی داشته باشید. خوب تدریس کردن برای موفقیت در ریاضی مهم است ولی به هر حال موارد دیگری هم در کنار ان باید در نظر گرفته شود.

برای موفقیت در تدریس ریاضی باید در زمینه های مختلفی خوب عمل کنید. اولا باید قبول کنید افرادی که در هر زمینه ای موفق هستند به کار خودشان علاقه دارند. شما هم وقتی می توانید در زمینه تدریس ریاضی موفق باشید و جزو مدرسین پردرآمد در این زمینه باشید که به آموزش و یادگیری و تدریس ریاضی علاقه مند باشید. اگر علاقه ای هم نداشته باشید باز هم می توانید تدریس کنید ولی موفقیتهای بزرگ در انتظار شما نخواهد بود. به عنوان مثال اگر فیزیک را بیشتر دوست دارید و از مسائل و تمرینات آن بیشتر لذت می برید سراغ تدریس فیزیک بروید.
عوامل موفقیت در تدریس ریاضی

بعد از علاقه به کار عامل مهم دیگر تسلط بر درس ریاضی است. به هر میزان مسلط تر باشید در نهایت موفق تر هم خواهید بود. کلاسهای تدریس خصوصی مانند کلاسهای مدرسه و دانشگاه نیست. شاگردها کم تحمل هستند و وقت زیادی برای از دست دادن ندارند. والدین هم معمولا به عنوان آخرین راهکار به کلاسهای تدریس خصوصی نگاه می کنند. اگر یک ذره احساس کنند درس را خوب بلد نیستید و یا مسلط نیستید بدون تعارف مدرس دیگری را هماهنگ می کنند. خصوصا در جلسه اول باید عالی باشید و جلسات بعد از آن هم عملکرد شما همچنان باید خوب باشد.

در ادامه باید خوب شاگرد جذب کنید. ارتباطات خودتان را گسترش دهید. هم با سایر مدرسین ارتباط داشته باشید و هم با آموزشگاههای تدریس خصوصی ارتباط برقرار کنید. اگر با یک مدرس زبان (به عنوان مثال) در ارتباط باشید می توانید شما به ایشان شاگرد معرفی کنید و ایشان هم همچنین به شما شاگرد معرفی نماید. با آموزشگاهها در ارتباط باشید و شاگردهای آنها را هم راضی نگه دارید تا سابقه خوبی داشته باشید. در سایتهای عالی تدریس خصوصی مانند www.iranmodares.com و یا سایت تدریس ریاضی www.tadris-riazi.com تبلیغ درج کنید. با ثبت آگهی در این سایتها به صورت مستقیم با متقاضیان تدریس ریاضی در ارتباط خواهید بود و بدون واسطه می توانید شاگرد جذب کنید.

در نهایت، به عنوان یک معلم خصوصی ریاضی خوب و موفق هوای شاگردهایتان را داشته باشید و رضایت انها را جلب کنید تا هم شما را به دیگران معرفی کنند و هم ترمهای بعد هم با خود شما کلاس بردارند. مطالعه مقالات زیر در زمینه موفقیت در تدریس ریاضی کاملا مفید و موثر ست.


پارامترهای مهم و کلیدی برای موفقیت در تدریس ریاضی و کسب درآمد بالا

چگونه در کلاس تدریس خصوصی ریاضی موفق و موثر عمل کنیم؟

چگونه یک معلم خصوصی ریاضی خوب و پردرامد باشیم؟


iranmodares


فیلم تدریس ریاضی

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.