موفقیت در تدریس ریاضی و کسب درآمد بالا از آموزش ریاضی

سه‌شنبه 7 فروردین 1397 ساعت 01:46

در این بخش مطالبی در زمینه موفقیت در تدریس ریاضی و کسب درآمد بالا از آموزش ریاضی و .... ارائه می گردد.  اگر می خواهید در تدریس خصوصی ریاضی موفق باشید و شاگردهای بسیاری را جذب نمائید .... اگر می خواهید درآمد خودتان را از تدریس ریاضی بیشتر و بیشتر افزایش دهید ... چنانچه به کار تدریس ریاضی علاقه دارید و می خواهید به دانش آموزان ریاضی متوسطه و یا به دانشجویان دانشگاههای دولتی، دانشگاه آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی، علمی کاربردی و .... ریاضی دانشگاهی، معادلات دیفرانسیل، ریاضی مهندسی، محاسبات عددی و .... درس بدهید ... اگر قصد دارید در زمینه تدریس ریاضیات کنکور فعالیت داشته باشید .... در هر صورت، در ادامه در رابطه با نحوه موفقیت در تدریس ریاضی به عنوان یک معلم خصوصی خوب توضیحاتی ارائه می گردد. اگر مدرس تازه کار و یا باسابقه هستید، اگر بیر رسمی آموزش و پرورش، دانشجو، مدرس دانشگاه و .... هستید .... در هر صورت مطالعه ادامه ی این مطلب برای موفقیت در تدریس ریاضی می تواند کاملا موثر باشد.

برای اینکه در زمینه تدریس خصوصی ریاضی موفق باشید و درامد خوبی کسب کنید در دو زمینه باید عملکرد خوبی داشته باشید: 1- جذب شاگرد و 2- حفظ شاگرد. به این موارد که ذکر شده است خوب دقت کنید. اما برای موفقیت در هر زمینه چه کاری می توان انجام داد؟ برای موفقیت در جذب شاگرد باید روشهای مختلفی که برای جذب شاگرد خصوصی و پیدا کردن شاگرد وجود دارد را امتحان نمائید. از جمله این روشها می توان به تماس با آموزشگاهها، تبلیغات در روزنامه و تبلیغات تراکتی، استفاده از شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام، ایجاد سایت و وبلاگ برای خودتان، تبلیغ در سایتهای معتبر و پربازدید که به صورت تخصصی در زمینه آگهی تدریس فعالیت دارند مانند سایتهای www.IranModares.com ، www.Tadris-Riazi.com ، www.IranKonkur.com و .... اشاره کرد. برای مطالعه بیشتر در رابطه با انواع روشهای مختلف جذب شاگرد مقاله 25 راهکار عملی و کاربردی برای جذب شاگرد خصوصی و کسب درامد بالاتر از تدریس خصوصی و برای مطالعه در زمینه نحوه ثبت متن آگهی تدریس موفق مقاله متن آگهی تدریس خصوصی ریاضی + نمونه متن تبلیغات را بخوانید.

همانطور که گفته شد، نکته دومی که باید در نظر داشته باشید حفظ شاگرد است. جلسه اول حتی به نسبت بقیه جلسات مهمتر هم می باشد. تصور کنید که شاگردی که با کلی زحمت جذب نموده اید را به خاطر بلد نبودن یک فرمول، به یاد نیاوردن راه حل یک مسئله و یا یک سوتی از دست بدهید. باید تلاش کنید این اتفاق نیافتد. کاملا بر درس مسلط شوید و از حالت متوسط و حتی خوب هم فراتر روید. همیشه بسیار عالی باشید تا شاگردهای شما با اشتیاق فراوان در کلاسهای شما شرکت کنند و حاضر نباشند با مدرس ریاضی دیگری کلاس بردارند. حفظ شاگرد و تسلط بر درس اگر از خود جذب شاگرد مهمتر نباشد از آن هم کم اهمیت تر نیست. مطالعه مقاله چگونه در زمینه تدریس خصوصی ریاضی موفق تر عمل کنیم؟ هم برای کسب اطلاعات در زمینه چگونگی موفقیت در تدریس ریاضی کاملا موثر است.
سایت ایران مدرس بزرگترین سایت تدریس خصوصی ایران است و برای درج آگهی در زمینه تدریس ریاضی، تدریس خصوصی فیزیک و یا هر درس دیگری کاملا موثر است.
اگر می خواهید در تدریس ریاضی موفق باشید، شاگردهای بسیاری جذب کنید و خوب پول در بیاورید یکی از پارامترهایی که باید در نظر بگیرید این است که در سایت تبلیغات تخصصی تدریس ریاضی پربازدید و معتبر آگهی خودتان را درج کنید. همانطور که می دانید برای ارائه انواع خدمات و از جمله ارائه خدمات تدریس خصوصی ریاضی بازاریابی و تبلیغات خیلی مهم است. اگر خوب تبلیغ کنید و توانایی های خودتان را خوب معرفی نمائید شاگردهای بسیاری جذب خواهید کرد و در نتیجه می توانید درآمد خوبی از تدریس ریاضی بدست آورید. برای موفقیت در ثبت آگهی و تبلیغ تدریس ریاضی نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که آگهی خودتان را در یک سایت معتبر و پربیننده درج نمائید.
برای کلاسهای خصوصی ریاضی چه قیمتی تعیین کنیم؟ یکی از مهمترین مواردی که در موفقیت شما در کار تدریس خصوصی ریاضی و کسب درآمد بالا از تدریس ریاضی نقش مهمی دارد همین تعیین قیمت کلاسها است. اگر قیمت و نرخ کلاسهای خصوصی ریاضی را خیلی پایین تعیین کنید، ممکن است تعداد شاگردهای زیادی جذب نمائید ولی آخر ماه ویا آخر ترم وقتی به درامدی که کسب کرده اید توجه می کنید، خواهید دید که با وجود تلاش و کوشش زیاد درامد شما خیلی بالا نبوده است. اگر قیمتها را خیلی بالا در نظر بگیرید تعداد شاگردهای کمی جذب می کنید و در نتیجه دوباره نمی توانید درامد خوبی بدست آورید.
تدریس خصوصی ریاضی در چه مقطعی درآمد بیشتری دارد؟ اگر شما به صورت کامل و از ابتدایی تا دانشگاه بر درس ریاضی مسلط هستید بهتر است در متن اگهی تدریس خودتان بنویسید که در تمامی مقاطع ریاضی را تدریس می کنید. به صورت معمول هر چه درسی که قرار است تدریس شود سخت تر باشد و مقطع تحصیلی آن هم بالاتر باشد هزینه تدریس آن درس هم بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال قیمت کلاسهای خصوصی ریاضی مهندسی به نسبت هزینه کلاسهای خصوصی تدریس ریاضی متوسطه اول معمولا بالاتر است. یا نرخ کلاسهای خصوصی ریاضی کنکور به نسبت ریاضی متوسطه بیشتر است. ولی به هر حال این قاعده همیشه صادق نیست. در بسیاری از موارد یک معلم با سابقه اموزش و پرورش و یا یک دبیر خصوصی که در مقط ابتدایی یا متوسطه اول و دوم تدریس می کند ممکن است هزینه بالاتری را به نسبت شخصی که ریاضیات دانشگاهی تدریس می کند را برای کلاسهای خصوصی در نظر داشته باشد. به صورت کلی می توان گفت اگر بتوانید در زمینه آموزش و تدریس خصوصی ریاضی کنکور فعالیت داشته باشید (هر چند فعالیت در این زمینه راحت نیست و والدین دانش اموزان به دلیل حساسیت بالای کنکور خیلی سخت اعتماد می کنند) به نسبت تدریس ریاضی در سایر مقاطع درآمد بیشتری خواهید داشت. بعد از ان احتمالا فعالیت در زمینه آموزش ریاضی دانشگاه می تواند درامد خوبی برای شما داشته باشد. البته توجه داشته باشید که بهتر است در هر زمینه ای که مسلط تر هستید کار کنید و اگر ریاضی متوسطه را عالی درس می دهید همان را ادامه دهید.

منبع: موفقیت در تدریس ریاضی

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.