X
تبلیغات
زولا

نحوه مطالعه ریاضی کنکور برای 100 درصد زدن و کسب درصد بالا

یکشنبه 12 فروردین 1397 ساعت 11:40

نحوه مطالعه ریاضی کنکور برای 100 درصد زدن و کسب درصد بالا در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد.  در این بخش مطالب مرتبط با پاسخ به سوال چگونه برای کنکور ریاضی بخوانیم و 100 بزنیم ارائه شده است. اگر می خواهید ریاضی را برای کنکور مطالعه کنید و مطالعه شما مفید و موثر باشد به گونه ای که موفق عمل کنید و درصد بالا و حتی 100 بزنید ادامه ی این مطلب را بخوانید.

راهکارهای موفقیت در ریاضی کنکور

برای موفقیت در ریاضی کنکور راهکارهای مختلفی وجود دارد. اگر می خواهید در ریاضی کنکور بسیار موفق باشید و در کنکور درصد بسیار خوب و بالایی و حتی صد در صد بزنید، در مرحله اول یادگیری عمقی و مفهومی را در نظر داشته باشید. قبل از آنکه سراغ حل تمرین و مسئله و تست زنی و ... بروید، سعی کنید متن کتاب درسی را خوب بخوانید. مثالهایی که در متن کتاب درسی ریاضی ارائه شده است را خوب متوجه شوید و درک کنید. اگر اشکالی داشتید سوال بپرسید و رفع اشکال کنید. از معلم ریاضی و یا مدرس تدریس خصوصی خودتان سوال بپرسید. تست زنی بدون درک مطلب و فهمیدن مطالب کتاب درسی مانند بنا کردن یک قصر بر روی پایه های ضعیف است. پس خیلی سریع سراغ تست زنی نروید. در کلاسهای ریاضی شرکت کنید و از مدرسین خصوصی هم کمک بگیرید (برای مشاهده لیست مدرسین فعال در زمینه تدریس خصوصی ریاضی کنکور و سایر مقاطع بر روی عبارت تدریس خصوصی ریاضی کلیک نمائید).

چگونه برای کنکور ریاضی بخوانیم

نحوه مطالعه ریاضی برای کنکور به این ترتیب است که ابتدا باید مطالب را به خوبی بفهمید. ابزارها و راهکارهایی که برای فهمیدن خوب مطالب درسی وجود دارد شامل کلاسهای ریاضی مدرسه، کتاب درسی خودتان، کتابهای کمک آموزشی، کلاسهای تدریس خصوصی و ... است. بر نامه ریزی و نظم هم در ایام کنکور بسیار مهم است.

چگونه ریاضی کنکور را 100 بزنیم

برای اینکه در ریاضی کنکور خیلی موفق باشید و حتی 100 بزنید باید مطالب را به صورت کامل بخوانید. از افرادی که قبلا ریاضی را 100 درصد زده اند مشورت بگیرید. مصاحبه های رتبه های برتر را مطالعه کنید و ببینید که چگونه ریاضی را خوانده اند. تست های معتبر و استاندارد بزنید. با تکنیک های درست تست زنی آشنا باشید و سعی کنید در زمان کم به سوالات پاسخ دهید. برای موفقیت در ریاضی کنکور باید تا جایی که ممکن است تسلط خودتان را افزایش دهید.

مقالات مرتبط با موفقیت در ریاضی کنکور

تعدادی از مقالات مرتبط با موفقیت در ریاضی کنکور در این بخش ارائه شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بر روی لینکهای زیر کلیک کنید.

روش مطالعه ریاضی برای کنکور

راهکارهایی برای موفقیت در ریاضی و فیزیک کنکور و کسب رتبه برتر کنکور

چگونه ریاضی را در کنکور بالا بزنیم

چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانیم

چگونه ریاضی کنکور را 100 بزنیم

چگونه در ریاضی کنکور موفق باشیم؟

چگونه در کنکور درس ریاضی را 100 درصد بزنیم؟

هیچ برنامه ای به صورت 100 درصد قابل اجرا نیست. چون به هر حال ممکن است اتفاقاتی پیش بیاید که قبلا پیش بینی نشده بود. اگر بخش از برنامه اجرا نشد، ایرادی ندارد. برنامه را به صورت کلی کنار نگذارید و دوباره ادامه دهید.
از افرادی که قبلا در کنکور موفق بوده اند مشورت بگیرید. به هر حال زمان شما محدود است و حجم بالایی از مطالب برای مطالعه وجود دارد. در برنامه ریزی خودتان برای کنکور مهمترین موارد را بگنجانید. از افراد موفق در کنکور بپرسید چه جوری زمان خودشان را تنظیم می کردند. فیلم ریاضی کنکور
شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی و شرکت در کلاس در حالت کلی در وقت شما صرفه جویی می کند. مبحثی را که در کلاس درس در یک ساعت و نیم یاد می گیرید، خودتان به تنهایی ممکن است در 4 ساعت هم یاد نگیرید. به دلایلی که گفته شد اگر خودتان هم یاد بگیرید به خوبی یادگیری در کلاس درس نخواهد بود.
خودتان بهتر می دانید، شما در جلسه کنکور به مباحثی می توانید پاسخ دهید که بر آنها مسلط باشید و حضور ذهن کامل داشته باشید. خیلی وقتها برای جواب دادن به یک تست یک فرمول را لازم دارید و آن فرمول یادتان رفته است. بنابراین با مرورهای منظم سعی کنید فراموشی در جلسه کنکور را به حداقل برسانید. در برنامه درسی خودتان حتما مرور را در نظر بگیرید.

برای دانلود رایگان تست کنکور ریاضی بر روی عبارت تست کنکور ریاضی کلیک کنید. به منظور دانلود رایگان تست کنکور ریاضی و سایر دروس هم بر روی عبارت تست و سوالات کنکوری کلیک نمائید. اگر می خواهید در ریاضی کنکور درصد بالایی کسب کنید و حتی 100 درصد بزنید، شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی و استفاده از تجربه مدرسین ریاضی کنکور راهکار خوبی است. اگر بتوانید کلاسهای ریاضی کنکور را با یک مدرس خوب هماهنگ کنید، با استفاده از تجربیات ایشان می توانید اشکالاتی را که دارید برطرف نمائید. البته تلاش و پشتکار خودتان هم مهم است. فقط با شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی کنکور نمی توان موفق شد. باید خودتان کتاب درسی ریاضی را خوب بخوانید و متوجه شوید. قبل از هر چیز سعی کنید با یک مطالعه عمیق و مفهومی درس ریاضی و مباحث ارائه شده در آن را به خوبی فرا بگیرید.
بنابراین روند معقول و منطقی برای آموزش درسهای ریاضی و فیزیک و کسب درصد بالا در این دو درس این است: شرکت در کلاسهای مدرسه و در صورت لزوم کلاسهای تدریس خصوصی، خواندن کتاب درسی و جزوه کلاسی، حل تمرین و مسئله برای جا افتادن مبحث و در نهایت تست زنی و مرور.

در ادامه می توانید سراغ راه حلهای کنکوری بروید و تست های زیادی را کار کنید. اگر در مبحثی مشکلات زیادی دارید قبل از تست زنی درس را خوب بخوانید و مرور کنید. در ادامه تست ها را بدون در نظر گرفتن زمان کار کنید و بعد از آن وقتی کمی مسلط تر شدید تست ها را با رعایت کردن زمان استاندارد آن بزنید. برای کسب درصد بالا در درس ریاضی باید بعد از آموزش و یادگیری پایه ای ریاضی تا جایی که ممکن است تست بزنید. خیلی سریع از کنار تست ها عبور نکنید. نکات مهم آنها را یادداشت کنید و تست های مهمتر را علامت بزنید تا بعدا مرور نمائید. تست های استاندارد کار کنید. تست های ریاضی کنکورهای سالهای گذشته که توسط خود سازمان سنجش تهیه می شود بهترین و استانداردترین تست هایی است که می توانید بزنید. از وقت خودتان در ایام کنکور بهترین استفاده را داشته باشید و تا جایی که ممکن است ساعت مطالعه خودتان را افزایش دهید.
اگر می خواهید در کنکور در درسهای ریاضی و فیزیک عملکرد عالی داشته باشید سعی کنید قبل از انجام هر کاری و قبل از آنکه سراغ تست زنی و خواندن نکات کنکوری و ... بروید پایه کار خودتان را محکم کنید. همین که در کلاسهای مدرسه و یا در کلاسهای تدریس خصوصی شرکت کنید و متن درس را خوب بخوانید قدم اول را به خوبی برداشته اید. البته برای یادگیری متن درس فقط به شرکت در کلاسهای خصوصی اکتفا نکنید و بلکه خودتان هم متن کتاب درسی را مطالعه کنید و جزواتی که در کلاسها یادداشت نموده اید را مرور نمائید. هیچ کلاسی جای مطالعه خود شما را نمی گیرد. درست است که برای یادگیری اولیه درس شرکت در کلاسهای مدرسه و یا برای حل تمرین و مسئله و رفع اشکال و ... شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی و تدریس خصوصی فیزیک مفید است ولی به هر حال شرکت در این کلاسها شما را از درس خواندن و مطالعه بی نیاز نمی کند.  نحوه کسب درصد بالای ریاضی در کنکور
منبع: ایران مدرس

منبع» ریاضی کنکور

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.