X
تبلیغات
زولا

چگونه ریاضی و فیزیک بخوانیم

یکشنبه 12 فروردین 1397 ساعت 13:07

در این بخش در رابطه با نحوه مطالعه دروس ریاضی و فیزیک توضیحاتی ارائه می گردد. اگر در دروس ریاضی و فیزیک اشکال دارید یکی از بهترین راهکارها برای تسلط بر این دو درس این است که از کلاسهای تدریس خصوصی استفاده کنید. برای مشاهده لیست مدرسین ریاضی بر روی عبارت تدریس خصوصی ریاضی و برای مشاهده مدرسین فیزیک بر روی عبارت تدریس خصوصی فیزیک کلیک نمائید.

ریاضی و فیزیک جزو دروس پایه ای و مهم در مقطع متوسطه و دانشگاه هستند. به لحاظ اینکه در هر دوی این درسها یک سری فرمول و رابطه ارائه می گردد، این دو درس شبیه هم می باشند اما به صورت کلی درس فیزیک از ریاضی مفهومی تر است. در درس ریاضی از دانش آموز و دانشجو انتظار می رود که فرمولها و روابط را بلد باشد و نحوه استفاده از ان را برای حل مسائل و تمرینات یاد بگیرد. در درس فیزیک علاوه بر موارد گفته شده برای ریاضی باید به مفاهیم و معنای روابط و ... هم دقت کرد. فیزیک به صورت کلی مفهومی تر است و هر سوال و مسئله ای را که حل می کنید باید به معنای فیزیک آن هم دقت نمائید. در درس فیزیک مسائل و تمرینات معنای واقعی و فیزیکی دارند و توجه به این امر به یادگیری بهتر آن کمک می کند.هم برای درس ریاضی و هم برای درس فیزیک شرکت در کلاسهای مدرسه و دانشگاه بسیار کمک کننده است. به هر حال، وقتی در کلاس حاضر هستید سریعتر درس را آموزش می بینید و می توانید سوالات و اشکالات خودتان را هم بپرسید. هر جلسه غیبت کلی شما را عقب می اندازد. بخواهید یک مبحث جدید را خودتان بخوانید به نسبت حالتی که در کلاس حضور داشته باشید سخت تر است و وقت بیشتری هم می گیرد. اگر به ناچار در کلاسهای اصلی خودتان غیبت کردید، استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی برای جبران آن راه حل خوبی است. برای مشاهده لیست مدرسین تدریس خصوصی ثبت نامی در ایران مدرس بر روی عبارت معلم تدریس خصوصی کلیک کنید.

ریاضی و فیزیک جزو دروسی هستند که برای یادگیری بهتر به حل تمرین و مسئله نیاز دارند. برای تسلط بر این دو درس و موفقیت در امتحان حتما تمرین و مسئله حل کنید. مطالعه مقالات زیر در این زمینه می تواند مفید و موثر باشد.


چگونه ریاضی را پایه ای و مفهومی آموزش ببینیم؟

چگونه ریاضی بخوانیم برای موفقیت در امتحان

چگونه برای امتحان ریاضی تمرین کنیم و درس بخوانیم

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.