چگونه ریاضی را بهتر یاد بگیریم

پنج‌شنبه 6 اردیبهشت 1397 ساعت 17:51

در این بخش در رابطه با نحوه یادگیری بهتر درس ریاضی و در پاسخ به سوال چگونه ریاضی را بهتر یاد بگیریم مطالبی ارائه می گردد. اگر می خواهید ریاضی را بهتر یاد بگیرید و در درس ریاضی موفق باشید، امتحان ریاضی را خوب بدهید و در ریاضی کنکور درصد بالایی  و حتی 90 درصد و 100 درصد بزنید مطالبی که در ادامه ارائه می شود را در نظر داشته باشید.

در طول ترم درس ریاضی را بخوانید: در مقالات دیگری که در همین وبلاگ ارائه شده است بارها و بارها گفته شده که مطالعه ریاضی در طول ترم یک عامل کلیدی برای آموزش و یادگیری بهتر این درس است. خیلی واضح و مشخص است که وقتی در طول ترم درس می خوانید زمان بیشتری برای یادگیری دارید و استرس امتحانات را هم ندارید. بنابراین طبیعی است که درس را بهتر متوجه خواهید شد.

در کلاسهای ریاضی به صورت کامل شرکت کنید: شرکت در کلاسهای ریاضی برای یادگیری بهتر آن بسیار مفید است. ممکن است پیش آمده باشد که برای یادگیری یک درس و یا یک مبحث جدید تلاش کرده باشید خودتان آن را یاد بگیرید. حتما تایید می کنید که خیلی سخت است و پیشرفت شما هم بسیار کند خواهد بود. شرکت در کلاسهای ریاضی برای آموزش بهتر ریاضی کاملا مفید است.
چگونه ریاضی بخوانیم؟

برای یادگیری بهتر ریاضی تمرین و مسئله حل کنید: ریاضی را بدون حل تمرین ومسئله فراموش کنید. اگر می خواهید در جلسه امتحان توانایی پاسخ به سوالات را داشته باشید و یا در جلسه کنکور بتوانید تست های ریاضی را بزنید حتما تمرین و مسئله حل کنید. تمرین و مسئله باعث می شود مطالب بهتر برای شما جا بیفتد و درک بهتری از آن داشته باشید. وقتی تمرین حل می کنید عملا از مطالبی که آموزش دیده اید استفاده می کنید و در نتیجه درس را بهتر آموزش می بینید.
چگونه در درس ریاضی 20 بگیریم؟

از مدرسین خصوصی ریاضی کمک بگیرید: یکی از راهکارهای خوب برای آموزش ریاضی به صورت عمقی و مفهومی در طول ترم و یا برای رفع اشکال در ایام امتحانات استفاده از کلاسهای خصوصی است. در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی می توانید مطالب را در زمان کمتر و با بازدهی بیشتر یاد بگیرید. برای مشاهده لیست مدرسین ریاضی بر روی عبارت تدریس خصوصی ریاضی کلیک کنید.

کتاب درسی را خیلی خوب بخوانید: تمام سوالات امتحانی و تست های کنکور از کتاب درسی مطرح می گردد. بنابراین اصلی ترین منبع مطالعه شما باید کتاب درسی و جزوه کلاسی باشد. کتاب درسی را خوب بخوانید و تمرینات و مثالهای آن را حل نمائید.  مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید.


چگونه ریاضی را بهتر یاد بگیریم و موفق باشیم؟

چگونه ریاضی را از پایه یاد بگیریم (25 نکته مهم آموزش موفق ریاضی)


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.