آشنایی با دانشکده های ریاضی دانشگاههای ایران - بخش دوم

جمعه 28 اردیبهشت 1397 ساعت 09:36

در این بخش تعدادی از دانشکده های ریاضی دانشگاههای ایران معرفی می شود و می توانید در این زمینه مطالعه نمائید. تعدادی از مدرسین ثبت نامی در سایت ایران مدرس https://www.iranmodares.com/index.php که در زمینه آموزش و تدریس خصوصی ریاضی و یا به عنوان معلم خصوصی فیزیک فعالیت دارند از این دانشکده ها فارغ التحصیل شده اند.

1-      دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد https://mathstat.um.ac.ir/index.php?lang=fa در سایت این دانشکده اطلاعاتی در رابطه با تاریخچه و .... مشاهده نشد.

2-      دانشکده ریاضی دانشگاه صنعتی شیراز http://math.sutech.ac.ir/ دانشکده ریاضی در اردیبهشت ماه ۱۳۸۳ به عنوان یکی از گروه های آموزشی دانشکده علوم پایه دانشگاه صنعتی شیراز با هدف فعالیت در زمینه های مختلف کاربردی مورد نیاز جامعه رسماً شروع به فعالیت نمود. در راستای تحققق اهداف ریاضیات در سطح عالی و گسترش مرزهای دانش، این دانشکده از همان ابتدا اقدام به راه اندازی دوره کارشناسی ارشد نمود. به منظور گسترش پژوهش های بنیادی و با هدف تأمین اعضای هیأت علمی دانشگاه های کشور، در بهمن ماه ۱۳۸۹ اقدام به پذیرش دانشجوی دکتری ریاضی نمود.

3-      ویدیوهای دانشکده ریاضی دانشکده شریف http://videos.math.sharif.ir/ برنامه ی فیلم برداری از کلاسها و سمینارها سالهاست که در دانشکده ی ریاضی با پیگیری دانشکده، همکاری اساتید و با کمک برخی دانشجویان علاقه مند برگزار شده و تداوم یافته است. در نتیجه ی این فعالیت مقدار قابل توجهی محتوا در قالب ویدیو در زمینه ی ریاضیات فراهم گردید که با راه اندازی سایت ویدئوهای دانشکده علوم ریاضی در سال 91 مقداری از این محتوا از طریق وب در دسترس علاقه مندان قرار گرف

4-      دانشکده علوم ریاضی دانشگاه یزد https://www.yazd.ac.ir/faculties/science/departments/mathematics/home سابقه فعالیت دانشکده ریاضی علی‌رغم تاسیس دانشگاه یزد در سال ۱۳۶۷ به سال ۱۳۵۶ در دانش‌سرای عالی یزد باز می‌گردد که در سال ۱۳۷۱ در دانشگاه یزد ادغام شد. لازم به ذکر است که از سال ۱۳۸۹ دانشکده ریاضی در مقطع کارشناسی در گرایش‌های ریاضیات و کاربردها، آمار و کاربردها و علوم کامپیوتر با کهادهای جدول زیر دانشجو می‌پذیرد و دانشجویان موظفند از ترم پنجم کهاد خود را مشخص نمایند.


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.