راهکارهایی برای آموزش و یادگیری بهتر درس ریاضی و موفقیت در امتحان

پنج‌شنبه 3 خرداد 1397 ساعت 15:07

در این بخش راهکارهایی برای آموزش و یادگیری بهتر درس ریاضی و موفقیت در امتحان ارائه شده است. اگر می خواهید در امتحان ریاضی نمره خوبی بگیرید و یا ریاضی را در کنکور بالا بزنید موارد زیر را در نظر داشته باشید.

مطالعه مقالات مرتبط با نحوه مطالعه و یادگیری ریاضی: در بسیاری از سایتها مقالات خوبی در زمینه نحوه مطالعه و یادگیری بهتر درس ریاضی ارائه شده است. با مطالعه مقالات زیر در این زمینه می توانید اطلاعات خوبی در رابطه با نحوه یادگیری بهتر و موفقیت در امتحان ریاضی بدست بیاورید.

شرکت منظم و فعال در کلاسهای ریاضی مدرسه یا دانشگاه: اگر در کلاسهای ریاضی به صورت منظم حضور داشته باشید و در ضمن در کلاسها به درس گوش دهید و سوال بپرسید یک قدم از افرادی که غیبت می کنند جلوتر هستید. شرکت در کلاسها بسیار مهم است. مطالبی که در کلاسها یاد می گیرید ممکن است بعدا نتوانید آموزش ببینید. معلم یا استاد ریاضی شما ممکن است نکاتی را بگوید که در کتاب نباشد و یا خودتان نتوانید به تنهایی آنها را درک کنید.

استفاده از کلاسهای خصوصی ریاضی در صورت لزوم: راهکار دیگری که برای یادگیری بهتر درس ریاضی وجود دارد این است که از کلاسهای خصوصی ریاضی استفاده نمائید. در کلاسهای ریاضی خصوصی در منزل می توانید سوالات و اشکالاتی که دارید را بپرسید و اگر به دلیل مشکلاتی در کلاسهای خودتان غایب بوده اید غیبت ها را جبران کنید. اشکالات پایه ای درس ریاضی را هم می توانید در این کلاسها جبران نمائید. مشاهده لیست مدرسین خصوصی ریاضی

خواندن کتاب درسی و حل تمرین و مسئله: در کنار شرکت در کلاسها باید خودتان هم برای یادگیری بهتر درس ریاضی تلاش کنید. هیچ کلاسی نمی تواند جای تمرین حل کردن خودتان را بگیرد. خوب درس بخوانید و مثالها را بررسی کنید. روی تمرینات فکر کنید و راه حل ارائه دهید. از حل المسائل درست استفاده کنید و سریع سراغ جواب تمرینات نروید.

درس خواندن در طول ترم و نه فقط در ایام امتحانات: برای درس ریاضی درس خواندن در طول ترم بسیار لازم است. ممکن است به عنوان مثال درس ادبیات را بتوانید در ایام امتحانات بخوانید ولی درسی مانند درس ریاضی برای یادگیری به زمان کافی و حل تمرین و مسئله و تامل و تفکر روی مسائل نیاز دارد. پس ریاضی را در طول ترم مطالعه کنید.iranmodares

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.