اساتید و اعضای هیات علمی دانشکده ریاضی دانشگاههای کشور

چهارشنبه 30 خرداد 1397 ساعت 13:04

در این بخش تعدادی از اساتید و اعضای هیات علمی دانشکده ریاضی دانشگاههای کشور معرفی می گردند. برای آشنایی با اساتید ریاضی دانشگاههای کشور ادامه این مطلب را بخوانید.

1- دانشکده علوم ریاضی دانشگاه شاهرود: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشکده‌ علوم‌ ریاضی دانشگاه‌ صنعتی شاهرود (با تفکیک از دانشکده علوم پایه) متشکل از دو گروه آموزشی ریاضی محض و ریاضی کاربردی،آمار تشکیل شد. این دانشکده با گذشت بیست سال و دایر نمودن رشته های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و جذب هیات علمی مورد نیاز از پتانسیل علمی و تحقیقاتی مناسبی برخوردار می باشد. برای مشاهده اساتید ریاضی این دانشگاه بر روی لینک زیر کلیک کنید:

http://shahroodut.ac.ir/fa/schools/index.php?id=S007

2- دانشکده ریاضی دانشگاه سمنان: دانشگاه سمنان نیز در جهت همگامی قدرتمندانه تر با جامعه علمی کشور در توسعه علم ریاضی، در خرداد ماه سال 1389 مجوز تاسیس دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر را از وزارت علوم تحقیقات و فناوری کسب کرد. گروه ریاضی دانشگاه از سال 1369 و گروه های آمار و علوم کامپیوتر به ترتیب از سال های 1386 و 1387 شروع به کار کرده بودند. مشاهده اعضای هیات علمی و اساتید:

ریاضی کاربردی

ریاضی محض

ریاضی مالی

3- دانشکده ریاضی دانشگاه خوارزمی: گرچه وجود گروه ریاضی در دانشگاه خوارزمی به سال های بسیار دور بر می گردد (قبل از سال 1307)، اما تشکیل یک گروه ریاضی منسجم شامل دوره های کارشناسی و دوره مدرسی ریاضیات (دوره ای فراتر از کارشناسی ارشد) از سال 1344 به همت شادروان دکتر غلامحسین مصاحب و همزمان با تاسیس موسسه ریاضیات اتفاق افتاد. پس از بازگشایی دانشگاه ها، از سال 1363 دوره کارشناسی ارشد ریاضی و سپس در سال 1368 دوره دکترای ریاضی دایر شد، که در حقیقت اولین دوره دکترای ریاضی ایران بود. از سال 1385 رشته های علوم کامپیوتر و رمز در این دانشکده تاسیس شدند و در سال 1386 نام دانشکده به دانشکده علوم ریاضی وکامپیوتر تغییر یافت. مشاهده اعضای هیات علمی و اساتید دانشکده ریاضی دانشگاه خوارزمی:

http://msc.khu.ac.ir/cv.php?sid=1&slc_lang=fa&fac=19&slct_pg_id=5399

4- دانشکده ریاضی دانشگاه سیستان و بلوچستان: گروه ریاضی در سال 1352 در دانشگاه تربیت معلم با جذب دانشجو در گرایش دبیری ریاضی تاسیس گردید و به سرعت بعنوان یکی از گروه های پیشرو در دانشگاه مطرح شد. این گروه در سال 1368 اقدام به جذب دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های ریاضی محض و ریاضی کاربردی نمود. پس از ادغام دو دانشگاه تربیت معلم و دانشگاه سیستان و بلوچستان درسال 1371، این گروه به دانشکده علوم دانشگاه سیستان و بلوچستان و سپس در سال 1382 با تاسیس دانشکده ریاضی، به این دانشکده منتقل گردید. مشاهده اساتید ریاضی دانشگاه سیستان

5-دانشکده ریاضی دانشگاه علم و صنعت ایران: توضیحات در بازده این دانشکده از ویکی پدیا را از اینجا بخوانید.

6- مجتمع آموزش عالی بم: برای مشاهده لیست اساتید ریاضی مجتمع آموزش عالی بم بر روی این لینک کلیک کنید.

7- دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان:  دانشکده ریاضی در سال 1373 تاسیس شد و اقدام به پذیرش دانشجوی کارشناسی‌ارشد در رشته‌های ریاضی محض و کاربردی نمود. دوره دکتری ریاضی نیز از سال 1382 آغاز شد. فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی دانشکده ریاضی در زمینه‌های ریاضی محض، ریاضی مالی و علوم کامپیوتر است. دانشکده ریاضی دوره‌های تحصیلات تکمیلی را با هدف تربیت متخصصان و پژوهشگران علوم ریاضی که بتوانند تحقیقاتی در سطح بین‌المللی ارائه دهند برگزار می‌کند. فعالیت اعضای هیات علمی دانشکده با تاکید بر محور پژوهش بوده و با همکاری‌های ملی و بین‌المللی، در مورد موضوعات روز ریاضیات به تحقیق می‌پردازند.برای مشاهده لیست اساتید ریاضی دانشگاه بر روی لینک زیر کلیک نمائید:

https://www.iasbs.ac.ir/math/dep%3d4%26ef%3dfa%26page%3dfaculty.html

8- دانشکده علوم ریاضی و آمار دانشگاه بیرجند:  دانشکده علوم ریاضی و آمار در سال ۱۳۹۱ با دو رشته ریاضی و آمار از دانشکده علوم انشقاق یافته است.  برای توضیحات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید:

http://math.birjand.ac.ir/

9- اساتید فعال در زمینه تدریس خصوصی ریاضی دانشگاهی: برای مشاهده لیست اساتید فعال در زمینه ریاضیات دانشگاهی در سایت معتبر ایران مدرس بر روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاهده لیست اساتید خصوصی ریاضی

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.